Od pierwszego stycznia mogą być nowe przepisy dotyczące aut z instalacją gazową - to ważne dla branży OSK.


Projekt ustawy o systemach homologacji pojazdów oraz ich wyposażenia został złożony w Sejmie już w sierpniu. Ustawa ma dostosować obowiązujące w Polsce przepisy do standardów unijnych. Transportowy Dozór Techniczny otrzyma kompetencje nie tylko do wydawania świadectw homologacji, ale także uzyska uprawnienia do certyfikacji, nadzorowania i karania. W zgłoszonej kilka dni temu interpelacji grupa posłów twierdzi, że sytuacja odbije się negatywnie na kondycji polskich firm - zarówno producentów instalacji, jak i klientów. Jeśli dotychczas przyznane homologacje stracą ważność, to 1 stycznia 2022 roku na drogi nie wyjadą 3 miliony pojazdów - wśród nich będą także pojazdy szkoleniowe.









Krzysztof Ledzion felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0