Fakty OSK 13.07.2022 – UNICEF na rzecz bezpieczeństwa dzieci na drogach

Do 2025 roku UNICEF zamierza podnieść poziom bezpieczeństwa dzieci poprzez wzrost poziomu świadomości dorosłych kierowców oraz poprawę stanu infrastruktury.

UNICEF działający na rzecz dzieci i młodzieży wskazuje, że w tych grupach wiekowych wypadki drogowe są najczęstszym powodem śmierci lub kalectwa. Co dwie minuty na drogach świata ginie dziecko. Aż 96% ofiar wśród dzieci pochodzi z krajów biednych i rozwijających się. Koszt wypadków drogowych w tych państwach sięga nawet pięciu procent produktu krajowego brutto. UNICEF stawia sobie za zadanie przekonanie jak największej ilości podmiotów publicznych i prywatnych do współpracy na rzecz podniesienia poziomu brd. Podejmowane działania mają mieć przede wszystkim charakter kampanii edukacyjnych oraz aktywności na rzecz podniesienia poziomu bezpieczeństwa infrastruktury.