Fakty OSK 12.10.2022 – Warunki pracy kluczem do poprawy sytuacji

Nawet najbardziej rygorystyczne przepisy nie zniechęcają tak skutecznie kierowców do podjęcia pracy, jak niezadowalające warunki zatrudnienia.

Zdaniem Macieja Wrońskiego, prezesa organizacji pracodawców Transport i Logistyka Polska istotnym czynnikiem, który ma wpływ na decyzje kierowców są warunki socjalne, w których funkcjonują kierowcy. To m.in. parkingi oraz miejsca załadunku i rozładunku. Odnosząc się do nowego taryfikatora punktów karnych, Maciej Wroński powiedział, że najważniejszym czynnikiem jest nie wysokość lub surowość kary, a jej nieuchronność. W wypowiedzi dla portalu etransport.pl podkreślił, że organizacja Transport i Logistyka Polska apelowała o ukrócenie procedury ingerowania w urządzenia rejestrujące. Przyznał, że w tym konkretnym przypadku administracja rządowa wsłuchała się w postulaty strony społecznej.