Fakty OSK 19.05.2022 – Zmiany Marka Dworaka

Pełnomocnik ministra infrastruktury do spraw bezpieczeństwa ruchu drogowego i ruchu rowerowego przygotował pierwszy pakiet zmian przepisów.

Proponowane przez Marka Dworaka zmiany mają doprowadzić do ujednolicenia przepisów i ich interpretacji. Przede wszystkim ronda: z klasycznego będziemy mogli zjechać wyłącznie z prawego pasa, prawy kierunkowskaz- obowiązkowy. Rowerzyści- pierwszeństwo dla wjeżdżających na przejazd rowerowy, ale nie bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Dzieci i młodzież na rowerach- obowiązkowo w kaskach. W wywiadzie udzielonym portalowi brd24.pl Dworak podkreśla znaczenie jednolitej interpretacji przepisów przez wszystkich uczestników ruchu drogowego. Zapowiada także, że będzie podejmował działania zarówno w sferze legislacyjnej, jak i popularyzującej bezpieczne korzystanie z dróg.