Fakty OSK 12.01.2022 – Co podrożeje w 2022 roku?

Paliwa, prąd. O rosnących cenach i galopującej inflacji napisano już tomy, ale na jakie jeszcze podwyżki powinniśmy przygotować się w nadchodzących 12 miesiącach?

Mniejsza dostępność oraz wzrosty cen obsługi kredytów i leasingu budzą szczególny niepokój przedsiębiorców. Kolejne, prognozowane na 2022 rok, podwyżki stóp procentowych mogą w praktyce oznaczać ograniczenie lub wręcz zablokowanie decyzji inwestycyjnych w wielu ośrodkach szkolenia kierowców. Droższe kredyty i inflacja oznaczają także, że w górę pójdą stawki czynszu wynajmowanych obiektów. To oczywiście odczują najemcy nieruchomości dla potrzeb prowadzonej działalności gospodarczej. Już w tej chwili obserwujemy znaczący wzrost cen usług, np. serwisu pojazdów lub urządzeń biurowych. Na dodatek, rynkowi eksperci przewidują, że rządowa tarcza, która doprowadziła do obniżki cen paliw na stacjach przyniesie tylko krótkoterminową korzyść i w drugiej połowie 2022 roku ceny wzrosną ponownie.