Fakty OSK 11.01.2023 – Kursy reedukacyjne nie w tym roku

Rafał Weber, wiceminister infrastruktury powiedział w Radiu RMF FM, że kursy reedukacyjne dla kierowców, którzy przekroczą limit dwudziestu czterech punktów karnych raczej nie ruszą w roku 2023.

Oznacza to, że w tym roku pozostaniemy przy obecnej procedurze. Kierowca, który straci prawo jazdy na skutek przekroczenia limitu punktów karnych będzie musiał obowiązkowo stawić się na egzaminie teoretycznym i praktycznym. Minister Weber potwierdził także, że powodem przesunięcia terminu wprowadzenia kursów reedukacyjnych jest brak gotowości systemu CEPiK. Cena 500 złotych za kurs reedukacyjny poddana zostanie jeszcze analizie, a jak powiedział Weber, “szybką legislacją można tę wartość podwyższyć. Bo faktycznie, ktoś kto łapie 24 punkty karne swoją jazdą stwarza pewne niebezpieczeństwo”