Wysoki popyt i niska rynkowa podaż samochodów powodują gwałtowny wzrost cen, a prognozy na kolejne miesiące są bardzo pesymistyczne.


W okresie od sierpnia do listopada bieżącego roku średni okres oczekiwania na nowy samochód wydłużył się o cztery miesiące. Powody są doskonale znane- to spadki produkcyjne, zerwane łańcuchy dostaw, niedostępność surowców. Prognozowany czas oczekiwania na niektóre wersje modelowe sięgać może nawet półtora roku! Jednocześnie powyższe dane w połączeniu z inflacją skutkują znaczącym wzrostem średniej raty kredytu - aż o 17 procent od 1 stycznia do 31 października. Prognozy inflacyjne w połączeniu ze wzrostem stóp procentowych oznaczać mogą tylko jedno: będzie jeszcze drożej.

Szymon Janicki felietonista z działu Język angielski dla instruktorów
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0