Fakty OSK 09.11.2022 – Instytut Transportu Samochodowego ma 70 lat!

Instytut Transportu Samochodowego będący autorem tysięcy opracowań i analiz nie patrzy wyłącznie na własny dorobek, ale odważnie wkracza w kolejne dekady działalności. 

Profesor Marcin Ślęzak, dyrektor Instytutu wskazuje, że misją ITS-u jest prowadzenie badań skupiających się na innowacyjności, wspierając w ten sposób organy państwa w budowaniu krajowego transportu samochodowego lub adaptacji przepisów Unii Europejskiej. W procesie realizacji tych celów Instytut współpracuje z ośrodkami naukowymi i badawczymi, a także podmiotami gospodarczymi. Ma z czego czerpać. 70 lat działalności to tysiące opracowań i analiz, działalność edukacyjna i certyfikacyjna, patenty i wdrożenia, działalność na terenie kraju i współpraca międzynarodowa. Instytutowi Transportu Samochodowego składamy gratulacje i życzymy kolejnych lat sukcesów!