Fakty OSK 09.06.2022 – Sprowadzamy… stare graty

O prawie 14 % mniej samochodów osobowych i dostawczych sprowadziliśmy do Polski w maju 2022 roku. Zła wiadomość: sprowadzamy coraz starsze pojazdy.

W ubiegłym miesiącu zarejestrowanych zostało w Polsce prawie 70 000 używanych samochodów osobowych i dostawczych sprowadzonych z zagranicy, o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. Instytut Badań Rynku Samochodowego SAMAR wskazuje, że sprowadzamy auta coraz starsze. A w maju, niestety, padł rekord. Średni wiek sprowadzonego pojazdu wyniósł w maju ponad 12,5 roku… Na dodatek, średnią zawyżają stanowiące największy procent importu samochody osobowe. Niezmiennie, najczęściej samochody sprowadzamy z Niemiec, Francji i Belgii. Co ciekawe, na piątym miejscu zestawienia znajdują się Stany Zjednoczony, z których sprowadzonych zostało prawie 8% aut.