Fakty OSK 09.06.2022 – 20% kierowców nie zna przepisów

Wyniki badania opinii publicznej w Wielkiej Brytanii, przeprowadzonego przez niezależny instytut Roadsmart wskazują, żę nawet 7 milionów kierowców może nie znać obowiązujących przepisów. Ciekawe, jak wyglądałoby to w Polsce?

Od stycznia bieżącego roku, w Wielkiej Brytanii obowiązuje szereg nowych przepisów, które nakładają znacznie więcej obowiązków na kierowców. Brytyjscy eksperci wskazują, że nowe przepisy należy wyjaśniać w sposób możliwie najprostszy, dokładny i zapadający w pamięć. Nie warto przy tym stosować przenośni i wyrafinowanych filmowych ilustracji, bo kierowcy, którzy od dziesięcioleci przepisów nie czytali i tak ich nie zrozumieją. Według Brytyjczyków wprowadzenie zmian w przepisach ruchu drogowego, które nie zostały poprzedzone wielomiesięczną czytelną kampanią informacyjną, może doprowadzić nawet do wzrostu liczby wypadków na drogach.