Fakty OSK 09.02.2022 – Części samochodowe giną na potęgę

Części samochodowe padają łupem złodziei. W 2021 roku o 65% wzrosła liczba kradzieży części i akcesoriów samochodowych.

Włamania i kradzieże wyposażenia wnętrza pojazdów, auta pozbawione kół, lusterek, lamp, katalizatorów lub boksów dachowych… W okresie dwunastu miesięcy ubiegłego roku stwierdzono 5463 kradzieże części i akcesoriów samochodowych. Eksperci zastanawiają się, czy gwałtownie wzrastająca liczba kradzieży jest wynikiem rosnących cen i coraz trudniejszej dostępności części. A może jest konsekwencją zubożenia społeczeństwa i inflacji w trudnym czasie pandemii. Policja obawia się powrotu do sytuacji z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, gdy kradzieże części samochodowych były zmorą polskich ulic i policyjnych statystyk.