Fakty OSK 08.09.2021 – Zmiany już obowiązują

Wrzesień przyniósł nam zmiany w systemie szkolenia i egzaminowania kierowców.

6 września weszła w życie nowela rozporządzenia o egzaminowaniu kandydatów na kierowców.
Część zmian reguluje funkcjonowanie ośrodków egzaminowania. Inne bezpośrednio dotyczą egzaminowanych. Nowością jest warunkowe przeprowadzenie indywidualnego egzaminu teoretycznego dla kandydata posiadającego orzeczenie o dysleksji.
Egzaminowani na wyższe kategorie odetchną ponieważ na ich korzyść zmieniają się warunki poprawnego wykonania zadań egzaminacyjnych.Ważną zmianą będzie brak konieczności przejazdu przez skrzyżowania wielopoziomowe podczas egzaminu na kategorie ciężkie.
Pojawiła się także aktualizacja dotyczącą ustąpienia pierwszeństwa pieszym.
Dane o zdawalności będą uwzględniać pierwsze podejście do egzaminu.