Fakty OSK 07.09.2022 – Diagności oburzeni porównaniem do Reksia

Przedsiębiorcy i diagności zrzeszeni w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów są oburzeni wypowiedzią wiceministra infrastruktury. Rafał Weber podczas konferencji prasowej powiedział, że, stacje kontroli pojazdów zachowują się jak Reksio.
Na portalu diagnostasamochodowy.pl toczy sie dyskusja, czy pozwać Rafała Webera za zniesławienie. Ukazało się nawet środowiskowe wezwanie do zgłaszania się w roli świadka podczas przewodu sądowego. Przypomnijmy: wypowiedź została sformułowana 26 lipca podczas konferencji prasowej poświęconej przyjętemu przez rząd projektowi zmiany ustawy Prawo o ruchu drogowym. Środowisko diagnostów jest oburzone uogólnieniem, którego dopuścił się minister twierdząc, że cytujemy ponownie: “stacje kontroli pojazdów zachowują się jak Reksio, przybijając te pieczątki, nie widząc nawet pojazdów, po prostu nie badając ich, nie biorąc pojazdów na rolki”. Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów wystosowała już w tej sprawie pismo do ministra infrastruktury. W piśmie czytamy, m.in. że ministerialna ocena jest niesprawiedliwa, a także, że Izba wielokrotnie wskazywała na błędy projektu rozporządzenia w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzenia badań technicznych. Merytoryczne uwagi i postulaty branżowych ekspertów nie zostały jednak wysłuchane.