ITD się dozbraja. Będą wysokie mandaty za jazdę po autostradzie bez opłaty.

500 złotych to wysokość mandatu, za jazdę po autostradzie bez ważnej opłaty w nowym systemie e-TOLL. To czy przejazd został opłacony zweryfikuje ITD, który otrzyma nowy sprzęt: 100 samochodów do kontroli elektronicznego systemu poboru opłat.
Każdy pojazd będzie posiadał zaawansowany układ rozpoznawania tablic rejestracyjnych, dzięki któremu w czasie rzeczywistym odczyta aktualny status opłaty.
Twórcy systemu chwalą się wynikami – wykrywalność pojazdów bez opłat to 98 procent.
Nowe pojazdy ITD będą patrolować łącznie ok. 3,7 tys. kilometrów płatnych dróg krajowych, a system, choć już uruchomiony, z dniem 30 września 2021 roku w pełni przejmie obowiązki do tej pory używanego via-TOLL.

Witek Bąk felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0