Fakty OSK 14.07.2021 – Kontrola z nieba

Technologie nowe, a problemy stare. Policjanci w Bydgoszczy z nieba namierzali piratów drogowych.

Bydgoska „drogówka” miała pełne ręce roboty. Wszystko za sprawą akcji „bezpieczny pieszy”. Działania policjantów były wspomagane z nieba.
W wyniku akcji złapano wielu kierowców, którzy łamali przepisy mające chronić przede wszystkim pieszych. Wyprzedzanie przed przejściami, omijanie na przejściach i nieustępowanie pieszym pierwszeństwa – to główne wykroczenia wyłapane przez drona.
Policjanci ujawnili 81 wykroczeń i wystawili prawie 50 mandatów. Pozostali winowajcy zostali pouczeni. Warto jednak odnotować, że poza kierowcami, ukarano także pieszych, którzy łamali przepisy.
Bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego to jedno z głównych działań bydgoskiej „drogówki. Jak widać w walce o poprawę bezpieczeństwa policjanci sięgają po różnorodne narzędzia i nowe technologie.