Fakty OSK 07.07.2021 – Autolot?

Słowacka firma znalazła doskonałe remedium na uliczne korki. Wystarczy 160 konny silnik i głowa w chmurach.

Kiedy świat stawia na samochody elektryczne, niektórzy patrzą dalej i wyżej. Słowacka firma Klein Vision przeprowadziła udany test lotu…samochodu. AirCar to samochód z opcją lotu, bądź samolot z opcją jazdy – zależnie od potrzeby. Pojazd wykonał testowy lot, który trwał około 35 minut. Jednak właściciel firmy- profesor Stefan Klein- informuje, że wykonano już 40 godzin lotów, a zasięg pojazdu wynosi 1000 km na pułapie 2500 metrów. Przygotowanie do lotu trwa około dwie minuty, a pojazd może zabrać na pokład dwie osoby.
Latające samochody mają trafić do seryjnej produkcji za rok. Niestety obecnie nie wystarczy prawo jazdy, niezbędna jest także licencja pilota, choć według zapowiedzi docelowo ma wystarczyć zwykłe prawko.