Fakty OSK 05.10.2022 – Nie jesteśmy Reksiami

Ponad 400 właścicieli i pracowników stacji kontroli pojazdów protestowało 29 września w stolicy przeciwko rozwiązaniom proponowanym przez Ministerstwo Infrastruktury.
Dodatkowo, w dniu protestu nie pracowała ponad połowa ze 117 warszawskich stacji diagnostycznych, a w niektórych miejscowościach kraju zamknięte zostały na jeden dzień wszystkie stacje. Protestujący złożyli w Ministerstwie Infrastruktury petycję, w której domagają się waloryzacji cen za badania techniczne. Pismo trafiło do kancelarii resortu, ponieważ nie powiodła się próba spotkania z ministrem Andrzejem Adamczykiem, ani z żadnym innym urzędnikiem Ministerstwa. Protestujący diagności nie wykluczają dalszych działań w przypadku braku reakcji ze strony Ministerstwa. W wydanym oświadczeniu wyrażają nadzieję, że cytujemy: “nie będzie potrzebne zamknięcie wszystkich stacji kontroli pojazdów w Polsce”.