Fakty OSK 02.11.2022 – Nowy Ośrodek BRD w Częstochowie

Dzięki samorządowemu wsparciu Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Częstochowie będzie miał do dyspozycji symulatory i wyposażenie lokalowo-technologiczne do prowadzenia prezentacji multimedialnych oraz interaktywnych szkoleń.

Oferta ośrodka adresowana jest zarówno do dzieci i młodzieży, jak i dorosłych oraz seniorów, którzy chcieliby odświeżyć znajomość aktualnie obowiązujących przepisów drogowych. Wirtualne przejścia dla pieszych są w stanie wiernie odwzorować sytuację i konsekwencje wejścia na przejście przy czerwonym świetle. Strefa pierwszej pomocy przedmedycznej pozwoli na wykonanie prezentacji i ćwiczeń na fantomach pod okiem przeszkolonego personelu Ośrodka. Symulator jazdy pozwoli każdemu, od przedszkolaka do seniora, sprawdzić swoje umiejętności kierowania pojazdem, zweryfikować zdolności psychomotoryczne oraz sprawdzić znajomość przepisów. Władze marszałkowskie i wszystkie lokalne samorządy zdecydowały się wesprzeć projekt finansowo.