Fakty OSK 02.11.2022 – Coraz mniej wypadków na polskich drogach

Ponad 34% mniej ofiar śmiertelnych, 27% mniej wypadków i prawie 29% mniej rannych. Ministerstwo Infrastruktury ogłasza sukces w walce o bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Wiceminister infrastruktury Rafał Weber oraz Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur przedstawili dane dotyczące wypadków drogowych, apelując jednocześnie o bezpieczną jazdę w weekend Wszystkich Świętych. Porównywane informacje dotyczą lat 2019 – 2022 w ujęciu od 1 stycznia do 26 października. Zdaniem Webera znacząca poprawa poziomu bezpieczeństwa jest przede wszystkim wynikiem rozbudowy sieci nowoczesnych dróg krajowych oraz zmian prawnych pozwalających na skuteczną walkę z piratami drogowymi popełniającymi najgroźniejsze wykroczenia w ruchu drogowym.