Fakty OSK 02.06.2021 – Kampania niewiedzy

40 procent Polaków nic nie wie o nowych przepisach ruchu drogowego

40 procent Polaków przyznało, że nie wie nic o nowych przepisach drogowych, które weszły w życie 1 czerwca. Chodzi o zmiany dotyczące pierwszeństwa pieszych, prędkości w obszarze zabudowanym bez podziału na pory dnia oraz bezpieczną odległość na autostradzie.
Portal moto.pl przeprowadził badanie opinii publicznej, które sprawdziło znajomość nowych przepisów. Chociaż większość respondentów słyszała o zmianach, to jednak niemal połowa nie jest zaznajomiona z nowym prawem.
Najbardziej niedoinformowaną grupą okazali się młodzi ludzie w przedziale wiekowym 18-24 lata.
Piesi wypadają najgorzej. Ponad połowa nie jest świadoma wprowadzonych zmian. Nie wie także, że podczas przechodzenie nie będzie można korzystać np. z telefonu.
W serwisie znajdziemy wątpliwość dotyczącą wdrażania nowych przepisów: „Kampania przespana, a prawie 40 proc. Polaków nie słyszało o nowych przepisach”.