Europejska noc bez wypadku

banner EUROPEJSKA NOC BEZ WYPADKU

Fundacja KRZYŚ oraz fundacja Responsible Young Drivers, wspólnie z Krajową Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz innymi partnerami, organizują VII edycję kampanii „Europejska Noc Bez Wypadku”. Akcja odbędzie się jednocześnie we wszystkich krajach Unii Europejskiej 16 października 2010 roku.

Celem tego międzynarodowego przedsięwzięcia, zainspirowanego przez belgijską fundację Responsible Young Drivers, jest ograniczenie liczby nietrzeźwych kierowców na drogach.

 

VII edycja kampanii „Europejska Noc Bez Wypadku” odbędzie się m.in. dzięki zaangażowaniu ponad 180 wolontariuszy. Ochotnicy będą obecni w 50. klubach 25. polskich miast: Warszawy, Rzeszowa, Katowic, Opola, Olsztyna, Szczytna, Mrągowa, Nidzicy, Gdańska, Sopotu, Kościerzyny, Bartoszyc, Krakowa, Bydgoszczy, Szczecina, Kielc, Wrocławia, Częstochowy, Mielca, Lublina, Gliwic, Zabrza, Bytomia, Rybnika oraz Wałbrzycha. Podczas wieczoru wolontariusze będą namawiać kierowców, aby wykazali się odpowiedzialnością i nie spożywali alkoholu, ażeby bezpiecznie odwieźć swoich znajomych. Uczestnicy kampanii, na znak przyłączenia się do akcji, założą niebieską opaskę-bransoletkę, która oznaczać będzie deklarację, iż osoby te nie będą piły alkoholu.

W momencie opuszczania klubu osoby z opaskami będą miały możliwość przebadania się alkomatem. Odpowiedzialni kierowcy zostaną nagrodzeni upominkami. Natomiast osoby, u których zostanie wykryty alkohol w wydychanym powietrzu, będą zachęcane do pozostawienia pojazdu i skorzystania z alternatywnej formy transportu.

 

Wsparcia tegorocznej kampanii udzieliły także Komisja Europejska, Instytut Transportu Samochodowego oraz Polski Przemysł Spirytusowy. Patroni medialni: Radio ESKA, Wirtualna Polska, telewizja TVS oraz TVP Kielce.

 

Dodatkowych informacji udziela:

Michał Kopacki

tel.: 600452626

e-mail: [email protected]

 

 

Dodaj komentarz