W sobotę 21 kwietnia odbędzie się oficjalna inauguracja szkoleń wolontariuszy, którzy zakwalifikowani zostali przez UEFA do pracy przy organizacji turnieju Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie. Część z nich szkolić się będzie z bezpiecznej jazdy.

Program wolontariatu UEFA obejmuje łącznie 5500 osób w dwóch krajach. Ochotnicy pełnić będą bardzo różnorodne funkcje - większość przystąpi do pracy na początku czerwca, ale niewielka grupa już została zatrudniona na czterech polskich stadionach, na których powstaje czasowa infrastruktura, niezbędna do przeprowadzenia rozgrywek.


Część z wolontariuszy przygotowuje się do objęcia funkcji kierowcy. - Trwają już specjalistyczne szkolenia niektórych grup, na przykład kandydatów na kierowców - mówi portalowi Wirtualna Polska, odpowiedzialna za wolontariat w spółce EURO 2012 Polska Kamila Czerwińska. - Uczą się obsługi aut, którymi będą jeździć, poznają topografię miasta, rozpoznają trasy, uczą się zasad postępowania w sytuacjach awaryjnych. Przejdą również kurs bezpiecznej jazdy .


Okres zatrudnienia wolontariusza zależeć będzie od jego możliwości oraz od pełnionej funkcji i wynosić będzie od 5 do 40 dni.


Źródło: wp.pl


 

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0