„Elki” z Lizbony – zobacz zdjęcia

" Elki " z Lizbony

Jeśli chcemy uzyskać prawo jazdy w Portugalii, musimy uczęszczać do szkoły jazdy, która przygotuje nas do egzaminu praktycznego, teoretycznego i technicznego.

W zależności od kategorii prawa jazdy, określona jest minimalna ilość lekcji. Do zapisania się na kurs jazdy potrzebne są: dowód tożsamości, zezwolenie na pobyt oraz zaświadczenie lekarskie. Minimalnym wiekiem uprawniającym do uzyskania prawa jazdy jest 16 lat – w przypadku prawa jazdy uprawniającego do prowadzenia traktorów i innych pojazdów przeznaczonych do pracy oraz motocykli o pojemności silnika nie przekraczającej 50 cm³, 18 lat – w przypadku prawa jazdy kat A, B, E+B, C i C+E, 21 lat – w przypadku prawa jazdy kat. C, E+C, D i E+D.

W Portugalii kierowca może posługiwać się prawem jazdy wydanym w kraju członkowskim, jeżeli jego miejsce zamieszkania znajduje się poza terytorium Portugalii. Przy podróżach turystycznych akceptowane jest polskie prawo jazdy. Obywatele państw członkowskich, którzy zamieszkują na terytorium Portugalii, są zobowiązani do wymiany posiadanego prawa jazdy w ciągu 30 dni od daty uzyskania zezwolenia na pobyt. Wymiany prawa jazdy można dokonać w Direccao-Geral de Viacao lub w Loja do Cidadao. Należy mieć ze sobą: ważne prawo jazdy, dowód tożsamości, zezwolenie na pobyt, 2 zdjęcia, formularz, który można pobrać Direccao-Geral de Viacao lub w Loja do Cidadao lub przez internet, 19.95 EUR – opłata za wymianę prawa jazdy.

źródło: Eures

zdjęcia nadesłał Sławomir Jędrzej Prokop (PROKOP NAUKA JAZDY)

 

1 komentarz do “„Elki” z Lizbony – zobacz zdjęcia”

  1. Pingback: หวยออนไลน์

Dodaj komentarz