„Elki” z Hiszpanii

samochód szkoleniowy

Przeczytaj, ja robi się prawko w Hiszpanii…

Zapisujesz sie do Autoescueli (szkoła nauki jazdy). Koszt samego zapisania zależy od rożnych spraw. Ja zapisałem sie w lecie i była wtedy promocja i kosztowało mnie to 60 euro. W cenie były już książki. Jak sie zapiszesz to zaczynasz chodzić na lekcje teorii, i uczysz sie aż do momentu, w którym czujesz sie przygotowana na egzamin. Zanim sie pojedziesz na egzamin musisz zapłacić za lekarza, około 30 euro. Potem masz dwie szanse na zdanie torii. Jeśli zdasz za pierwszym razem, to zaczynasz robić praktyki autem. Jeśli nie zdasz, to masz jeszcze jedna szansę za darmo. Zapomniałem napisać, że za sprawdzian też się płaci i ma sie dwie szansy. Jeśli byś nie zdała za drógim razem, to musisz na nowo zapłacić i masz znowu dwie szanse aż do momentu, w którym zdasz. Po jakimś czasie od zdania, czyli po tygodniu, miesiącu – zaczynasz jeździć autem. Ja za każda jazdę, która trwa 1 godzinę płaciłem 45 euro, ale nie wiem czy wszędzie są takie ceny. Robisz tyle praktyk ile chcesz, i ile musisz, żeby czuć sie przygotowana na sprawdzian. Za sprawdzian chyba tez cos sie płaci, ale niedużo. Jeśli sie nie zda to ma sie droga szanse, za darmo, ale tylko za darmo, jeśli zdało sie teorie za pierwszym razem. Mniej więcej tak wyglądało jak ja zdawałem, ale nie wiem czy wszędzie jest tak samo, czy nie. Egzamin z teorii składał sie z 40 pytań i można mięć najwyżej cztery błędy żeby zdąć. To tez nie jest pewne, bo ostatnio słyszałem, że maja to zmienić na 30 pytań. Egzamin autem trwa około 15-30 minut.

źródło: Hiszpania-online.com

3 komentarze do “„Elki” z Hiszpanii”

1. Pingback: connetix

2. Pingback: warzone tactics