Egzaminy na papierze? Minister opublikował nowele

dziennik ustaw rzeczypospolitej polskiej

Opublikowane zostały dwie nowe nowele wprowadzające poprawki do rozporządzeń dotyczących egzaminowania i wydawania uprawnień. Tymczasowo rozwiązuje to problem dostępu do PKK WORD-ów związanych umową z ITS/Sygnity.

W jaki sposób?

– Wyglądałoby to tak: kandydat na kierowcę przychodzi do WORD-u z utworzonym już PKK i po odbytym kursie – wyjaśnia Michał Łydka, radca prawny Stowarzyszenia KIEROWCA.PL. – Wojewódzki ośrodek ruchu drogowego wprowadza ręcznie do swojego systemu potrzebne informacje oraz odbiera oświadczenie o braku przeciwskazań do przeprowadzenia egzaminu. Następnie informuje starostwo, żeby zablokowało PKK. Gdy tak się stanie, można będzie wyznaczyć termin egzaminu. Jeśli skończy się on wynikiem pozytywnym, WORD przekazuje starostwom dokumenty (na papierze) potrzebne do wyrobienia blankietu prawa jazdy.

jaz

Rozporządzenia znajdują się w załącznikach.

19 komentarzy do “Egzaminy na papierze? Minister opublikował nowele”

1. właściciele OSK nie dajcie się zwariować ! te wszystkie programy do obsługi OSK – STAROSTWO to strata czasu ! ja wróciłem do papieru. Rozpoczynam kurs, wypełniam imię nazwisko kursanta, data rozpoczęcia kursu i to wszystko ! dopóki nie będzie prostego programu do korzystania ze starostwem to nie będę używał jakiegokolwiek ! prostego tzn takiego, który prześle to starostwa TYLKO te informacje, które wymaga ustawa. Egzamin wewnętrzny też oczywiście bezpłatny z możliwością wydruku np z wydawnictwa asgraf. Nie dajcie się doić na kasę

1. Mam pytanie jak myślicie co będzie dalej z kat.AM i A2 bo nikt nie zna konkretów .To znaczy że na dzień dzisiejszy nie ma takich instruktorów i egzaminatorów no i po co było wymyślać te nowe kategorie no i do kogo to pytanie mamy skierować i znów nasuwa się kolejna myśl że ta ustawa to totalny bubel.

1. Osoba, ktora posiada egzamin w zakresie kategorii A może szkolić na kat. AM, A1 i A2. Jest o tym w rozporządzeniu w sprawie uzyskiwania uprawnień przez instruktorów. Nie wiem w czym problem.

1. Rozporzadzenie dot instruktorow a rozporzadzenie dot egzaminowania to dwa rozne dokumenty. W jednym jest W drgim nie ma.
            Ponoc maja to poprawic nowela do rozporzadzenia. Na Te chwile nikt Nie moze prowadzic kursow Na A2 i AM… 🙂

2. Rozporządzenie mówi o nowym egzaminie, nie ma przepisów przejściowych.
            Każdy urząd może podejść do sprawy inaczej ponieważ nikt nie pomyślał o przepisach przejściowych. Ale na zdrowy rozum, nikt instruktora kategorii A nie pośle na ponowny egzamin na tą samą kategorię. Wg mnie AM i A2 mają wszyscy instruktorzy z kat. A wpisani na podstawie ustawy o kierujących pojazdami, ale powtarzam, nie ma przepisów przejściowych w tym zakresie.
            Chciałem też zauważyć, że przy doszkalaniu instruktorów o nowe kategorie, wystarczyły 4 godziny teorii z tabeli nr 1, teraz mamy 130 godzin minus 4 czyli 126 godzin teorii! Siedzę z boku i przyglądam się branży jako urzędnik. Nie wróże jej świetlanej przyszłości, niestety…

3. Czytaj Koleżanko przepisy ze zrozumieniam. Gimnazjum to nie Twoja wina, ale elementarna znajomość logiki się przyda. Uprawnienia do szkolenia w zakresie kategorii A2 i AM otrzymują instruktorzy, którzy uzyskali uprawnienia po 19 stycznia 2013. Instruktorzy motocyklowi z uprawnieniami sprzed tej daty, mają uprawnienia w zakresie kategorii A i A1.

4. Czytaj Koleżanko przepisy ze zrozumieniam. Gimnazjum to nie Twoja wina, ale elementarna znajomość logiki się przyda. Uprawnienia do szkolenia w zakresie kategorii A2 i AM otrzymują instruktorzy, którzy uzyskali uprawnienia po 19 stycznia 2013. Instruktorzy motocyklowi z uprawnieniami sprzed tej daty, mają uprawnienia w zakresie kategorii A i A1.

5. strata czasu, to wersja papierowa, oczekiwanie na prawo jazdy wydłuzy się znacznie, WORDy z PWPW pobierają profil, egzaminują i elektronicznie wysyłają wynik, wszystko w kilka dni. Te z ITSem zanim potweirdzą – muszą czekać, potem zapiszą na egzamin, wysyłają wyniki na papierze… nie strata czasu?

2. I do czego doprowadziły te wszystkie zmiany? Odpowiedź jest prosta – do jednego wielkiego bałaganu!! System informatyczny miał ułatwić wszystkim życie, a tu jak się okazuje jest zupełnie odwrotnie. Teraz kursant zapisując się na egzamin będzie podawał ogrom informacji w WORDzie!! A skąd on ma to wszystko wiedzieć: jaki jest adres jego starostwa czy szczegóły dotyczące odbytego kursu?? TE INFORMACJE SĄ ZAWARTE W JEGO PKK I NIECH SOBIE WORD JE POZYSKA INNY SPOSÓB!!!
          PKK zawiera następujący zestaw informacji:
          Dane osobowe,
          kategoria uprawnień z wniosku,
          badania lekarskie/psychologiczne,
          zdjęcie,
          ograniczenia w prowadzeniu pojazdów,
          posiadane uprawnienie wymagane w przypadku ubiegania się o uprawnienia wynikowe (np. kat. B przy ubieganiu się o kat. C).
          Kursant nie musi podawać żadnych informacji przy zapisie na egzamin tylko podać numer PKK wraz z dokumentem tożsamości!!

3. Czy prawdą jest że pan Bogdanowicz mówił na jednej z narad że szkolenia to nie jest miejsce do zarabiania pieniędzy ale to MISJA jeżeli tak mówił to rzeczywiście noże jechać do tego Sudanu

4. Pingback: Medicijnen bestellen zonder recept bij Benu apotheek vervanger gevestigd in Groningen

5. Pingback: Best Smokeyschemsite

6. Pingback: ย่างบนเตา