Opublikowane zostały dwie nowe nowele wprowadzające poprawki do rozporządzeń dotyczących egzaminowania i wydawania uprawnień. Tymczasowo rozwiązuje to problem dostępu do PKK WORD-ów związanych umową z ITS/Sygnity.

W jaki sposób?


- Wyglądałoby to tak: kandydat na kierowcę przychodzi do WORD-u z utworzonym już PKK i po odbytym kursie - wyjaśnia Michał Łydka, radca prawny Stowarzyszenia KIEROWCA.PL. - Wojewódzki ośrodek ruchu drogowego wprowadza ręcznie do swojego systemu potrzebne informacje oraz odbiera oświadczenie o braku przeciwskazań do przeprowadzenia egzaminu. Następnie informuje starostwo, żeby zablokowało PKK. Gdy tak się stanie, można będzie wyznaczyć termin egzaminu. Jeśli skończy się on wynikiem pozytywnym, WORD przekazuje starostwom dokumenty (na papierze) potrzebne do wyrobienia blankietu prawa jazdy.


jaz


Rozporządzenia znajdują się w załącznikach.

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0