Egzaminator ostatecznie skazany za śmierć kursantki

Wyrok bezwzględnego więzienia dla egzaminatora Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego, który uciekł z samochodu na przejeździe kolejowym, został utrzymany przez sąd odwoławczy. 

Sprawa dotyczy głośnego wypadku, do którego doszło  na przejeździe kolejowym w Szaflarach w 2018 roku. Edward R. prowadził egzamin 18-letniej Angeliki, która nie zatrzymała się przed przejazdem kolejowym ignorując znak STOP. Egzaminator uciekł, pozostawiając kursantkę w samochodzie, który utknął na torach. Angelika zginęła, gdy w pojazd egzaminacyjny uderzył pociąg. We wrześniu ubiegłego roku, egzaminator został skazany na 1,5 roku więzienia i 150 tysięcy złotych nawiązki na rzecz rodziny ofiary. To już finał sprawy: sąd odwoławczy w Nowym Sączu utrzymał w mocy wyrok sądu pierwszej instancji.