Egzaminator nie trzymał się trasy…

Publikowanie w Internecie materiałów, filmów opatrzonych tytułem „trasy egzaminacyjne”, a także informowanie o nich kandydatów w czasie kursu może wyrobić błędne przekonanie, że w poszczególnych WORDach funkcjonują oficjalnie zatwierdzone trasy, na których odbywa się egzamin praktyczny na prawo jazdy. Może to doprowadzić nawet do sytuacji, w której kandydat na kierowcę, po egzaminie, który został poprowadzony szlakiem niezgodnym z jego oczekiwaniami, kieruje do WORDu skargę na egzaminatora, o nieprawidłowo przeprowadzonym egzaminie.

Rafał Grodzicki, Kierownik Wydziału Szkoleń i BRD WORDu Warszawa, ocenia bardzo negatywnie praktykę funkcjonującą w niektórych OSK.

Ktoś, kto uczył tę osobę, wmówił jej, że jest jedna trasa, bo ona święcie przekonana pisze skargę na egzaminatora, że śmiał zboczyć z trasy egzaminacyjnej podczas egzaminu. Czyli idąc na egzamin taka osoba miała świadomość, że będzie jechała tą jedną, całą trasę.