Egzaminacyjne „elki” wjechały już na Jachcice

nauka jazdy

Pracownicy WORD przygotowują nowe trasy egzaminacyjne. „Elki” coraz częściej można spotkać na Jachcicach i we wschodniej części Bartodziejów. Leśne i centrum mają odetchnąć.

Poligonem doświadczalnym dla wielu młodych kierowców wciąż jest Leśne. Mieszkańcy często dają upust swoim emocjom trąbiąc na zawalidrogi. – Na spokojnych skrzyżowaniach człowiek stoi po kilka minut, bo kursant nie może się zdecydować, czy zdąży wjechać na skrzyżowanie – twierdzi pan Andrzej Malinowski z Leśnego. – Pół biedy, gdyby to było jedno skrzyżowanie. Ale takie sytuacje pojawiają się prawie na każdym. Dziś może jest nieco lepiej niż kilka lat temu. Jednak nadal wiele szkół jazdy właśnie tu uczy parkowania tyłem. Na Lelewela wolałbym nie zostawiać pojazdu. Moja nowa laguna to nie egzaminacyjny pachołek!

Podobne telefony, listy i maile docierają również do szefa Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bydgoszczy, Tadeusza Kondrusiewicza. – Dlatego przy każdej okazji apelujemy do właścicieli szkół jazdy, by szkolili adeptów kierownicy w różnych miejscach. Ten temat poruszymy również na najbliższym spotkaniu jesienią. Jednak już teraz większość egzaminów odbywa się na Bartodziejach, chociaż staramy się rozkładać przejazdy równomiernie, na dzielnice w pobliżu ośrodka. Jak zachowują się właściciele szkół jazdy to osobna historia. Nie możemy ich do niczego zmusić. Sądzę jednak, że większość z nich śledzi nasze trasy i wie, że jest ich coraz więcej.

Dokąd coraz częściej wypuszczają się egzaminatorzy? – Ostatnio część egzaminów odbywa się, między innymi, na Jachcicach. Z jednej strony wiemy, że nie utrudniamy tam ruchu innym pojazdom, a z drugiej strony spełniamy warunek poruszania się po trasie o podwyższonym limicie prędkości – mówią pracownicy WORD.

Egzaminatorzy częściej kluczą też po uliczkach Bocianowa. Na topie jest też dzielnica Bydgoszcz Wschód. Sporo zmian, jak ustalił „Express”, może czekać kursantów po remoncie ul. Spornej. Jeśli skończą się korki na mostach Kazimierza Wielkiego i Pomorskim, część egzaminów ma odbywać się na Wyżynach.

źródło: Ekspress Bydgoski

 

5 komentarzy do “Egzaminacyjne „elki” wjechały już na Jachcice”

  1. Pingback: recreation chocolate Austin Tx​

  2. Pingback: page

  3. Pingback: grote blote borsten

  4. Pingback: บอลยูโร 2024

  5. Pingback: สีกันไฟ

Dodaj komentarz