Egzamin z lektorem także w Gorzowie. Lubuskie przyjazne dyslektykom

egzamin teoretyczny na prawo jazdy

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim zdecydował się pójść w ślady WORD-u w Zielonej Górze. Od marca, w trakcie egzaminu teoretycznego, istnieje tam możliwość skorzystania z pomocy lektora-egzaminatora.

Jak przebiega taki nietypowy egzamin? Organizowany jest tylko dla jednej osoby. Wraz z egzaminowanym na sali przebywa dwóch egzaminatorów. Jeden z nich odczytuje pytania i odpowiedzi z ekranu, drugi – przeprowadza proces egzaminowania. W przypadku WORD-u w Gorzowie Wielkopolskim, warunkiem przystąpienia do egzaminu w tym trybie jest przedstawienie ważnego orzeczenia stwierdzającego dysleksję.

Pierwszy egzamin teoretyczny z wykorzystaniem pomocy lektora-egzaminatora odbył się dwa lata temu w Zielonej Górze. Zakończył się sukcesem. Egzaminowany uzyskał 69 punktów. Dzięki temu mógł rozpocząć szkolenie praktyczne, które jest kolejnym etapem do odniesienia pełnego sukcesu, czyli otrzymania prawa jazdy. Dlaczego WORD w Zielonej górze zdecydował się na taki krok?

– Przeprowadzenie egzaminu teoretycznego z wykorzystaniem egzaminatora-lektora może m.in. pomóc osobom, które nie potrafią czytać w języku polskim (np. imigrantom) oraz dyslektykom – tłumaczył wtedy dyrektor zielonogórskiego ośrodka, Rafał Gajewski.

Jakub Ziębka

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Brak produktów w koszyku.