Egzamin własnym samochodem? Zapomnijcie

Posłowie nie zgodzili się, by kursanci mogli zdawać egzamin praktyczny na prawo jazdy na własnym samochodzie, na swój wniosek i koszt.

Propozycję, by dopuścić do egzaminu praktycznego, oprócz pojazdu pozostającego w dyspozycji WORD-u, również pojazd będący w dyspozycji osoby egzaminowanej (na jej wniosek i koszt) zgłosiła Ogólnopolska Izba Gospodarcza Ośrodków Szkolenia Kierowców. OIGOSK zaproponowała nadanie art. 52 ust. 1 Ustawy o kierujących następującego brzmienia: „ Praktyczna część egzaminu państwowego w zakresie uzyskiwania uprawnienia do kierowania pojazdami silnikowymi jest prowadzona pojazdem pozostającym w dy­spozycji:

1) wojewódzkiego ośrodka ruchu drogowego lub

2) osoby egzaminowanej na jej wniosek i koszt.

Niestety, podczas posiedzenie podkomisji, 23 września, posłowie propozycję odrzucili. OIGOSK nie daje jednak za wygraną i zapowiada próbe przeforsowania poprawki podczas posiedzenia komisji, które odbędzie się w październiku.

więcej szczegółów CZYTAJ TUTAJ na www.szkola-jazdy.pl

 

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Brak produktów w koszyku.