Kierowca podczas kontroli posłużył się fałszywym prawem jazdy. Grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności.
42-latek posługiwał się kolekcjonerską kartą, która świetnie imitowała prawdziwe prawo jazdy. Dokument pomógł mu zdobyć jego znajomy. Teraz obaj usłyszeli zarzuty. Panowie przyznali się do winy.

Kierowca z podrabianym dokumentem to 42-latek z miejscowości Żory. Za fałszywy dokument zapłacił pokaźną sumę, a nabył je przez stronę w internecie oferującą karty kolekcjonerskie. Pośrednik także został zatrzymany.

  • 42-latek podczas przesłuchania tłumaczył, że próbował uzyskać prawo jazdy w ,,tradycyjny" tj. legalny sposób, ale "nigdy nie miał szczęścia do egzaminów".


Pośrednik także szczegółowo opowiedział policjantom o tym w jaki sposób pomógł zdobyć falsyfikat. Nadmieniał jednak, że uprzedzał swojego znajomego rówieśnika o tym, że jest to wersja kolekcjonerska i nie wolno jej w innym celu używać. Pośrednik usłyszał zarzut pomocy w popełnieniu przestępstwa.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny
Albin Sieczkowski felietonista z działu Felietony
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0