Dziś protest kierowców – będą utrudnienia

ciężarówki

Dziś ma odbyć się protest kierowców zrzeszonych w NSZZ “Solidarność” w obronie swoich praw. Od godziny 12.00 przez 2 godziny poruszać się mają po drogach z prędkością do 30 km/h (na autostradach do 60 km/h).

Użytkowników dróg mogą spotkać kłopoty komunikacyjne. “Wymuszanie przez pracodawców na kierowcach nieprzestrzegania dopuszczalnych norm czasu pracy to narażanie na niebezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg. Zlecenia transportowe są wystawiane przez pracodawców w taki sposób, że zakładają łamanie norm czasu pracy” – uważa Tadeusz Kucharski z NSZZ “S” kierowców zawodowych.

 

Zdaniem związkowców, by obejść przepisy, pracownicy często zmuszani są do pracy na urlopach. Niezadowolenie kierowców wynika również z nieuczciwych umów o pracę. Zatrudniani są oni na umowę o pracę na płacę minimalną. Rzeczywiste wynagrodzenie wypłacane jest nieoficjalnie.

 

Dlatego związkowcy domagają się umów o pracę zawierających wszystkie składniki wynagrodzeń, np. godziny nocne czy dodatki za załadunek i rozładunek. Do listy postulatów dopisują również finansowanie przez pracodawców szkoleń koniecznych do utrzymania uprawnień zawodowych.

PAP

 

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Call Now Button
  • Brak produktów w koszyku.