Dzieciaki z przedszkola Chatka Puchatka w Stęszewie (woj. wielkopolskie) razem z OSP Poznań-Głuszyna nagrały krótki filmik pokazujący jak prawidłowo wykonać korytarz ratunkowy. Okazuje się jednak, że to co wydaje się dziecinnie proste czasem bywa niewykonalne przez kierowców którzy notabene posiadają przecież odpowiednie uprawnienia. facebook.com/ospgluszyna

  • Poza stworzeniem filmu dzieciaki wzięły udział w dwudniowych zajęciach dotyczących brd oraz udzielaniu pierwszej pomocy.
  • Podczas zajęć dzieci uczyły się zasad korytarza ratunkowego na przykładzie resoraków.
  • Przeniesienie zasad z zajęć teoretycznych na plac filmowy nie przysporzyło dzieciakom żadnych problemów.
Część kierowców nie rozumie zasady ,,korytarz życia" i nie wie jak się zachowywać w takich sytuacjach. Zdarzają się również kierowcy, którzy korytarz ratunkowy wykorzystują do tego aby jak najszybciej wydostać się z zatoru drogowego. Jadąc pod prąd łamią przepisy ruchu drogowego, a najgorsze jest w tym wszystkim to, że służby ratunkowe do poszkodowanych docierają z opóźnieniem.

Cały spot dzieciaków dostępny jest tutaj.

Wzorowy korytarz ratunkowy, który powstał jakiś czas temu na drodze S17 można zobaczyć tutaj.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny


Albin Sieczkowski felietonista z działu Felietony
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0