Inspektorzy ITD z woj. podkarpackiego sprawdzali autobusy lokalnych linii przewozowych w ramach akcji SMOG. Niestety nie wszystkie pojazdy spełniały normy, a w jednym przypadku zanieczyszczenie było tak duże, że zabrakło skali na urządzeniu do analizy spalin. fot. gitd.gov.pl

  • Działania w ramach akcji SMOG były przeprowadzane w Brzozowie (woj. podkarpackie).

  • Rzeszowska Inspekcja Transportu Drogowego razem z Policją przy użyciu dymomierza sprawdzała czy kontrolowane pojazdy nie emitują do atmosfery zbyt dużej ilości spalin.

  • Kontroli zostały poddane autobusy kursujące na lokalnych liniach.

  • Skontrolowane 9 pojazdów.

  • 3 autobusy zbyt mocno zanieczyszczały środowisko.

  • W 1 autobusie emisja spalin była tak duża, że na dymomierzu brakło skali.


Kierowcom których autobusy przekraczały dopuszczalne normy emisji spalin funkcjonariusze zabrali dowody rejestracyjne. O ile tabor zagraniczny polskich przewoźników jest w miarę dobrym stanie o tyle najgorsze autobusy jeżdżą po drogach lokalnych. Czyżby zachodnie mandaty były wyższe i z tego względu tabor na rynek zagraniczny jest w lepszym stanie?

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny
Albin Sieczkowski felietonista z działu Felietony
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0