Drogowy absurd, czyli najpopularniejsze przejście dla pieszych w Polsce

Niestety najpopularniejsze przejście dla pieszych nie oznacza wcale, że jest ono najczęściej używane przez przechodniów, wręcz przeciwnie. fot. Piotr Barszczewski

Niedaleko lasu pośrodku pól, gdzie jeździ jedno auto co kilka godzin, a pieszych nigdy nie widać powstało nowoczesne przejście dla pieszych. Wszystko fajnie, pieniądze wydane, ale o dobrej lokalizacji zapomniano.

Nowoczesne, ale zarazem nikomu jak na razie niepotrzebne przejście dla pieszych znajduje się w miejscowości Słupeczno (gmina Wysokie).

Tajemnicze przejście znajduje się na drodze gminnej nr 107302. Droga ta przez lata była w bardzo kiepskim stanie. Nawierzchnię wyremontowano w ramach dofinansowania, a dodatki w stylu bezpieczne przejście dla pieszych sprawiły, że projekt został wysoko wypunktowany i otrzymał wsparcie. Liczą się punkty, a nie logiczne myślenie. Szkoda, że ani z jednej ani z drugiej strony nie ma żadnego chodnika.

Przejście nie jest byle jakie. Znajdziemy tutaj wysepkę ala próg zwalniający zmuszający kierowców do zdjęcia nogi z gazu. Poza tym jest też maszt z panelami fotowoltaicznymi, które zasilają znak ostrzegawczy i oświetlenie przejścia. Wisienką na torcie jest wiatrak, który dostarcza energię do całej instalacji.

  • Przy przejściu brakuje jeszcze tylko przycisku wymuszającego zmianę światła na czerwone dla kierowców. Może przy najbliższej okazji dołożą tę opcję?

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny

Wasze komentarze (2)

  1. "A gdyby tutaj staruszka przechodziła do domu starców a tego domu by jeszcze nie było...a dzisiaj już by był to wy byście staruszkę przejechali tak? A TO BYĆ MOŻE WASZA MATKA!!!" Pozdrawiam serdecznie. :-)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Call Now Button
  • Brak produktów w koszyku.