Niestety najpopularniejsze przejście dla pieszych nie oznacza wcale, że jest ono najczęściej używane przez przechodniów, wręcz przeciwnie. fot. Piotr Barszczewski

Niedaleko lasu pośrodku pól, gdzie jeździ jedno auto co kilka godzin, a pieszych nigdy nie widać powstało nowoczesne przejście dla pieszych. Wszystko fajnie, pieniądze wydane, ale o dobrej lokalizacji zapomniano.
Nowoczesne, ale zarazem nikomu jak na razie niepotrzebne przejście dla pieszych znajduje się w miejscowości Słupeczno (gmina Wysokie).

Tajemnicze przejście znajduje się na drodze gminnej nr 107302. Droga ta przez lata była w bardzo kiepskim stanie. Nawierzchnię wyremontowano w ramach dofinansowania, a dodatki w stylu bezpieczne przejście dla pieszych sprawiły, że projekt został wysoko wypunktowany i otrzymał wsparcie. Liczą się punkty, a nie logiczne myślenie. Szkoda, że ani z jednej ani z drugiej strony nie ma żadnego chodnika.

Przejście nie jest byle jakie. Znajdziemy tutaj wysepkę ala próg zwalniający zmuszający kierowców do zdjęcia nogi z gazu. Poza tym jest też maszt z panelami fotowoltaicznymi, które zasilają znak ostrzegawczy i oświetlenie przejścia. Wisienką na torcie jest wiatrak, który dostarcza energię do całej instalacji.

  • Przy przejściu brakuje jeszcze tylko przycisku wymuszającego zmianę światła na czerwone dla kierowców. Może przy najbliższej okazji dołożą tę opcję?


Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny
Krzysztof Ledzion felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0