Drogowcy proszą kierowców o ocenę

Zapytanie, kierowane do użytkowników dróg przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, dotyczy niestandardowych informacji kierunkowych, których wprowadzenie miało przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach.

Drogowcy, na podstawie ankiety adresowanej do kierowców, chcą uzyskać informację na temat tego, czy nietypowe rozwiązanie jest pomocne. Chodzi, m.in. o umieszczenie numerów dróg na pasach w miejscach, gdzie wysokie natężenie ruchu mogło utrudniać kierowcom dokonanie właściwego wyboru kierunku jazdy. Eksperymentalne oznakowanie poziome informuje kierowców o numerze drogi, do której prowadzi wybrany pas ruchu oraz, w niektórych przypadkach, podaje nazwę miejscowości kierunkowej. Rozwiązanie stosowane jest na wielopasmowych odcinkach autostrad i dróg ekspresowych.