Miasteczko Kerpen w zachodnich Niemczech, gdzie mieszka około 70 tysięcy mieszkańców ,,słynęło" z tego, że dochodziło tam do wielu wypadków na drodze z udziałem dzieci. Urzędnicy z Kerpen długo szukali idealnego rozwiązania tego problemu. fot Youtube/StadtKerpen

  • Urzędnicy postanowili spytać w ankiecie rodziców oraz samych uczniów o wyznaczenie niebezpiecznych miejsc w mieście, ale to nie wszystko.
  • Uczniowie szkół przez kilka dni jeździli autobusem i pokazywali miejsce, które są szczególne niebezpieczne dla pieszych.
  • Urzędnicy zbadali także czas jaki jest potrzebny na pokonanie jezdni przez dzieci czy osoby niepełnosprawne.
fot. Youtube/StadtKerpen
Jezdnia w dzielnicy Sindorf została przyozdobiona przez dzieci, które wymalowały obrazki i teksty skupiające uwagę kierowców.

Wielu rodziców w trosce o bezpieczeństwo wokół szkół postanowiło nie odwozić dzieci pod same drzwi szkoły. Rodzice parkują nieco wcześniej i odprowadzają swoje pociechy pieszo. W ten sposób ruch przy szkołach jest mniejszy. Jest bezpieczniej, a ponadto środowisko jest zanieczyszczone w mniejszym stopniu. Jak dotąd nie odnotowano żadnego śmiertelnego wypadku z udziałem dzieci odkąd projekt poprawy brd Kerpen wszedł w życie.

Materiał z całego przedsięwzięcia dostępny jest tutaj https://youtu.be/JyoWM-IQyVE

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny


Albin Sieczkowski felietonista z działu Felietony
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0