Dokumenty w chmurze- TAK.

  • Brak konieczności wożenia ze sobą prawa jazdy, potwierdzenia zawarcia ubezpieczenia OC, dowodu rejestracyjnego, nie musimy wymieniać dowodu rejestracyjnego gdy zabraknie w nim już miejsca na potwierdzenia odbycia przeglądu technicznego.
  • Czy pakiet deregulacyjny to dobry kierunek?
  • Gościem programu Porozmawiajmy o Branży był Przemysław Sarosiek, dyrektor WORD Białystok.

„Z całą pewnością jest to właściwy kierunek. Zmierzamy do czasu, w którym wszystko jest w centralnym rejestrze, w chmurze do której zawsze można zerknąć. Wożenie ze sobą papierów zawsze było pewnego rodzaju problemem. Przypomnę, że nieposiadanie przy sobie dokumentów było wykroczeniem, za które można było dostać mandat i nawet punkty karne”.

Dyrektor WORDu Białystok zwraca uwagę, że kara powinna dotyczyć osób, które nie dopełniły swoich obowiązków: nie ubezpieczyły pojazdu, nie miały ważnych badań technicznych. Generalnie tym, którzy uchybili obowiązkom, a nie zapomnieli dokumentu, który potwierdza ich wypełnienie.