Instruktor na egzaminie?

Informacje zebrane i przedstawione w programie Porozmawiajmy O Branży przez Romana Stencla (Ogólnopolska Izba Gospodarcza OSK) jednoznacznie wskazują, że obecność znanego kursantowi instruktora wyraźnie pomaga podczas egzaminu i ma wpływ na uzyskanie pozytywnego wyniku.

  • Czy warto zatem wprowadzić punkt „obecność instruktora podczas egzaminu” do oferty szkół jazdy?

Rafał Matuszak (e-kierowca): „jeżeli mamy twarde dowody, to nie ma co dyskutować o sensowności. Oprócz twardych danych mamy także miękkie wartości, np. komfort kursanta. I teraz największym wyzwaniem jest umiejętność sprzedaży tego faktu w formie produktu. Mamy jasne opracowanie: ma to sens, czyli nie trzeba się silić, niczego dodatkowo wymyślać. Jeśli wszyscy się do tego zabierzemy, jako branża, to siłą ośrodków pracujących nad tym, jesteśmy w stanie wypromować produkt.”

Po prostu, kursant ma większe szanse zdać, jeśli instruktor będzie z nim w pojeździe egzaminacyjnym. Zadaniem dla branży jest odpowiednie wykreowanie produktu, nowoczesnej usługi oczekiwanej przez naszych klientów.