,,Dobry” kolega z Chorzowa

Śląska Policja zatrzymała dwóch nastolatków, którzy postanowili pojeździć po centrum Chorzowa samochodem dostawczym. fot.Citybee

  • 14-latek i 17-latek wypożyczyli auto dostawcze na minuty i jeździli po mieście
  • 13 sierpnia br. dyżurny KMP w Chorzowie odebrał informację o tym, że na jednej z ulic w centrum miasta dwóch nastolatków porusza się VW Crafterem
  • Na miejscu bardzo szybko zjawił się patrol drogówki, który kierującemu dostawczym autem wydał sygnały świetlne i dźwiękowe nakazujące zatrzymanie pojazdu
  • Nastolatkowie zignorowali przekaz i rozpoczęli ucieczkę
  • Po krótkim pościgu porzucili auto i zaczęli uciekać pieszo

Funkcjonariusze policji bardzo szybko ich namierzyli i zatrzymali. 17-latek wypożyczył auto posługując się dokumentami swojej mamy bez jej wiedzy. Podczas przejażdżki 17-latek dał młodszemu koledze poprowadzić i to właśnie on nie zatrzymał się oraz uciekał przed policją

  • 14-latkiem zajmie się sąd rodzinny, a 17-latek odpowie przed sądem karnym. To nie pierwszy raz kiedy starszy z chłopców ma problemy z prawem. Bywało już wcześniej, że w ten sam sposób wypożyczył auto na minuty, a także włamywał się do samochodów na parkingach.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny