Dobre Miasto. Uciekający motocyklista poniósł śmierć podczas policyjnego pościgu.

W poniedziałek 22.04.2019, w Dobrym Mieście funkcjonariusze Policji w nieoznakowanym radiowozie BMW próbowali zatrzymać do kontroli motocyklistę. Ten jednak widząc policyjny patrol zaczął uciekać.

Uciekający przed kontrolą policyjną, 23-letni motocyklista zginął podczas próby ucieczki.

Do tragedii doszło wczoraj, chwilę po godzinie 15. Jak wynika z przeprowadzonych z udziałem prokuratora czynności procesowych, funkcjonariusze policji w nieoznakowanym radiowozie próbowali zatrzymać do kontroli motocyklistę, który jednak nie zatrzymał się i podjął próbę ucieczki. Gdy radiowóz wyprzedził uciekającego 23-latka na motorze, ten zjechał z drogi głównej na szutrową. Po około 250 metrach doszło do przewrócenia się motocykla. W wyniku wypadku kierowca motocykla poniósł śmierć na miejscu. Obaj funkcjonariusze byli trzeźwi.

Wypadek miał miejsce w pobliżu lasu, w miejscu w którym po świątecznym obiedzie spacerowało wiele ludzi. Świadkowie zdarzenia twierdzą, że policyjny radiowóz wręcz przejechał po motocykliście. Pościg mógł przebiegać też nieco inaczej. Jest też przypuszczenie, że po tym jak motocyklista się przewrócił, policjanci nie zauważyli go w porę i nie zdołali na szutrowej drodze odpowiednio zareagować.

Motocyklistę próbował reanimować strażak PSP będący po służbie, spacerujący w tamtej okolicy. Niestety nie udało mu się uratować młodego motocyklisty.

  • Śledczy sprawdzają ja zawsze w takich sytuacjach czy policjanci wykonali wszystkie czynności przewidziane w odpowiednich przepisach.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Call Now Button
  • Brak produktów w koszyku.