Do paki za tablice? Jeszcze nie.

14 marca miały wejść w życie przepisy umożliwiające karanie wyrokiem bezwzględnego pozbawienia wolności, nawet do pięciu lat, kierowców posługujących  się tablicami rejestracyjnymi nie przypisanymi do pojazdu.  Ale nie wejdą. Na razie. 

Tydzień temu informowaliśmy i dyskutowaliśmy o absurdzie przepisów znowelizowanego Kodeksu karnego, który z punktu widzenia sankcji zrównywał przestępców fałszujących tablice rejestracyjne z… kierowcami jadącymi na koncert ulubionego zespołu lub weselnikami udającymi się na przyjęcie. I tych, którzy jak twierdził Marek Rupental z premedytacją fałszują dokument, jakim jest tablica rejestracyjna… i tych, których wspominał Szymon Janicki jako fanów Rammstein lub Iron Maiden… może czekać 5 lat paki. Tymczasem, okazuje się, że przepisy znowelizowanej ustawy ustawy wejdą w życie 1 października bieżącego roku. Cieszmy się zatem wiosną i latem z koncertów… kochajmy je, bo tak szybko odchodzą…