W obecnych czasach większość z nas nie wyobraża sobie życia bez smartfona, a także bez aplikacji, które się na nim znajdują. Zapewne Ty również korzystasz codziennie z Whatsapp’a, Messengera, Facebooka, Messengera, notatnika, kalendarza, YouTube i wielu innych, przydatnych aplikacji. Jest to oczywiście w stu procentach zrozumiałe, ponieważ aplikacje mobilne powstają po to, aby ułatwić nam życie. Znajdują one zastosowanie praktycznie w każdej branży – także OSK.

Trend wzrastającej popularności tzw. “appek” obserwujemy od kilku lat. Według badań firmy App Annie, już w 2017 roku miało miejsce 175 miliardów pobrań aplikacji mobilnych. Z każdym kolejnym rokiem ta liczba wzrasta. Czym jest to spowodowane? Między innymi tym, że obecnie wszyscy żyjemy “w biegu” i chcemy mieć pod ręką wszystkie potrzebne narzędzia do pracy, komunikacji ze znajomymi czy też umilania sobie wolnego czasu. Mając tą świadomość, powinniśmy pomyśleć, jak wykorzystać ten trend do osiągnięcia celów biznesowych, takich jak np. pozyskanie większej liczby Klientów. W branży OSK szczególnie warto podążać za takimi nowinkami, ponieważ zdecydowana większość kursantów to ludzie młodzi, którzy całe godziny potrafią spędzić ze smartfonem w ręku. Rozwiązywanie testów i przygotowanie do egzaminu za pomocą telefonu komórkowego jest ogromnym ułatwieniem i wygodą. Kursant może sprawdzić swoje umiejętności i uzupełnić wiedzę jadąc tramwajem, siedząc w parku czy podczas przerwy w szkole. Siedząc w poczekalni, przed egzaminem kursant mógłby również skorzystać z takiej aplikacji, sprawdzić jakie pytania sprawiały mu w przeszłości trudność i chwilę przed rozpoczęciem egzaminu powtórzyć sobie materiał, który sprawił mu najwięcej problemów.

Z racji ogromnej popularyzacji aplikacji mobilnych, coraz mniej ludzi korzysta z klasycznych komputerów. Decydując się na posiadanie własnej aplikacji mobilnej zaprezentujesz się także jako nowoczesny OSK, który podąża za trendami na rynku. Dla Twoich potencjalnych Klientów będzie to na pewno ogromny plus, w przypadku porównania Twojej oferty, z ofertą konkurencji. Dodatkowo, jeśli posiadasz własną aplikację mobilną i kursanci z niej korzystają, to na bieżąco możesz monitorować ich postępy w nauce, sprawdzać co sprawia im trudność i dopasowywać do tego materiał przerabiany na zajęciach. Taka aplikacja może posiadać także funkcjonalność czatu, dzięki czemu kursant w prosty sposób może się skontaktować ze swoim instruktorem – wystarczy, że wyśle swoje pytanie przez aplikację i poczeka na odpowiedź instruktora.

Podsumowując – korzyści płynące z posiadania własnej aplikacji mobilnej to:

1. Budowanie wizerunku nowoczesnego OSK
2. Możliwość monitorowania postępów w nauce swoich kursantów
3. Możliwość sprawnego komunikowania się z kursantami
4. Możliwość korzystania w każdym miejscu z dostępem do internetu
5. System polecania Twojego OSK


Oczywiście wymieniliśmy tutaj tylko kilka udogodnień, które może oferować aplikacja mobilna – z roku na rok tych funkcji może być więcej.
Tak jak wspomnieliśmy w tytule tego artykułu – aplikacja mobilna na pewno jest przyszłością dla prowadzenia biznesu OSK i w ciągu kilku najbliższych lat będzie absolutnym must-have jeśli będzie się chciało zaistnieć na rynku. Już teraz możesz stworzyć swoją aplikację mobilną korzystając z https://biz.prawko.pl/.