Dla przyjemności, a nie za karę

  • Według Artura Pluty sezon motocyklowy trwa obecnie dłużej niż kilka lat temu.
  • Właściciel Szkoły Jazdy Enigma Kielce był gościem programu Porozmawiajmy o Branży, w którym skupiliśmy się na podsumowaniu sezonu motocyklowego.

„Obserwuję to z roku na rok. W tym roku rozpoczęliśmy sezon dokładnie 15 marca. Wtedy wyjechali nasi motocykliści na drogi. A zakończyliśmy w sobotę 19 listopada, gdy przeprowadziliśmy ostatnie jazdy szkoleniowe”.

Ale jeszcze w ostatnich dniach listopada do OSK dzwonią kandydaci zainteresowani rozpoczęciem kursu na prawo jazdy kategorii A. Bo, jak zauważa Artur Pluta, na jednośladzie można się poruszać do pierwszych opadów śniegu, choć nie jest to już tak przyjemne jak w miesiącach letnich.

„Niska tempreatura, wilgotność, deszcz sprawiają, że niejednokrotnie jest to walka o przetrwanie, a przecież nie o to chodzi. Młodzi adepci sztuki motocyjklowej powinni szkolić się tak, aby to dla nich było przyjemne, a nie aby to było za karę”.

Artur Pluta podkreśla, że jeśli młody motocyklista dostrzeże, że jazda na dwóch kółkach niesie ze sobą wiele frajdy i przyjemności, to zostanie motocyklistą już na zawsze.