Od 1 stycznia bieżącego roku w niemieckim mieście Stuttgart obowiązuje zakaz wjazdu dla samochodów z silnikami diesla z normą Euro 4 i starszą. Co ciekawe zakaz obejmuje także samochody użytkowe.

Zakaz dotyczy całego obszaru miasta. Władze Stuttgartu jako pierwsze w Niemczech postanowiły nałożyć tak rygorystyczne normy, a wszystko w trosce o środowisko i zdrowie mieszkańców.

  • Za złamanie zakazu wjazdu mandat będzie wynosił 108,5euro, czyli około 465,47zł.

  • Mandat karny będzie karą finansową bowiem póki co nie przewidziano za złamanie zakazu punktów karnych.


Zakaz wjazdu dla diesli z normą Euro 4 i poniżej dotyczy wszystkich kierowców, którzy nie są zameldowani w niemieckim mieście Stuttgart. Mieszkańcy miasta mają czas do końca marca tego roku aby odpowiednio przerobić swoje auto lub je sprzedać.

Na całe szczęście dla kierowców wszelkie służby do końca stycznia zamiast mandatów mają dawać pouczenia. Póki co nie są zaplanowane specjalne akcje, ale jeżeli ktoś dostanie mandat w postaci zdjęcia z fotoradaru to wyrywkowo auta będą sprawdzane także pod kątem emisji spalin.

Zakaz wjazdu do miasta Stuttgart odczuje około 72 000 kierowców. W pobliżu miasta zarejestrowanych jest już jednak ponad 300 000 pojazdów. Chodzi oczywiście o auta z silnikami diesla posiadającymi normę emisj spalin Euro 4 i mniejszą.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny.
Albin Sieczkowski felietonista z działu Felietony
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0