Darmowa wiedza dla zawodowców

Jeszcze w tym tygodniu wszyscy inspektorzy transportu drogowego w Polsce rozpoczną akcję rozdawania podczas kontroli atrakcyjnego podarunku – bezpłatnego kwartalnika dla kierowców zawodowych pt. „Informator KIEROWCA.PL”. Wydawcą jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie „KIEROWCA.PL”, które od lat aktywnie działa na rzecz branży transportowej.

Pierwszy numer broszury, któremu patronuje Inspekcja Transportu Drogowego, zawiera m.in. zestaw informacji o kwalifikacji wstępnej i szkoleniach okresowych oraz kompendium wiedzy o winietach. Znalazł się tam również kalendarz okresowych wyłączeń z ruchu na najbliższy kwartał. Jak mówi Marek Rupental – Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego ze Szczecina – „Informator KIEROWCA.PL zawiera aktualną i przystępnie przekazaną wiedzę, niezbędną każdemu kierowcy. Możliwość wręczenia go przez naszego inspektora podczas kontroli z pewnością pomoże złagodzić napięcie towarzyszące zwykle tej procedurze i wpłynie pozytywnie na wizerunek naszej instytucji”.

Strona merytoryczna informatora powstała przy współpracy uznanych specjalistów w zakresie transportu drogowego i zagadnień prawnych. Jego formę tak komentuje Rafał Matuszak z Zarządu Stowarzyszenia KIEROWCA.PL – „Zdecydowaliśmy się na format A6, aby nasz informator stanowił rodzaj niezbędnika, znajdującego się zawsze pod ręką w kabinie kierowcy. Nakład pierwszego wydania określiliśmy na 25 000 szt. Mamy nadzieję, że będzie on rósł przy kolejnych wydaniach.”

W planach Stowarzyszenia jest uzyskanie patronatu oraz pomocy w dystrybucji także od Komendy Głównej Policji, co znacząco wpłynie na upowszechnienie informatora. Już w tej chwili chęć współpracy zadeklarował Grzegorz Sudakow – szef zachodniopomorskiej drogówki, który przejął część nakładu do rozdania na terenie województwa. „Przepisy związane z transportem drogowym to złożona dziedzina, dlatego KIEROWCA.PL tak wiele wysiłku wkłada w upowszechnianie tej wiedzy. Jesteśmy przekonani, że nasz kwartalnik znajdzie stałe miejsce w świadomości kierowców zawodowych, a jego kolejne wydania będą zyskiwały kolejnych czytelników.” – podsumował Krzysztof Ledzion – przedstawiciel Stowarzyszenia.

 

Więcej informacji: Bolesław Tołkacz, tel. 507 08 33 77

 

2 komentarze do “Darmowa wiedza dla zawodowców”

  1. Pingback: Best universities in Africa

  2. Pingback: รับทําโฆษณา Google

Dodaj komentarz