Czy młodzieży potrzebne jest prawo jazdy?

Pytanie może być uznane za prowokacyjne, bo przecież… jest niezbędne do pracy, jest gwarancją wolności podczas podróży prywatnych i zawodowych, podobnie jak egzamin maturalny- jest synonimem wejścia w dorosłość, każdy chce je mieć.

Tylko, czy rzeczywiście sugerowane powyżej odpowiedzi są aktualne i prawdziwe. W oczach młodych ludzi. 

W branży OSK najczęściej uzasadniamy spadającą liczbę klientów na kursach na prawo jazdy demografią w Polsce. Ale czy nie powinniśmy sięgnąć głębiej? Po to, aby wyciągnąć prawdziwe wnioski wymagające pracy nad ofertą, świadomością, specjalizacją naszych szkół jazdy.

  1. Czy w dobie powszechnej pracy zdalnej oraz skracanego tygodnia pracy prawo jazdy jest niezbędne dla osiągnięcia celów i ambicji zawodowych?
  2. Czy idee i legislacja zmierzająca w Europie do radykalnego ograniczania samochodów w mieście wpłynie na zainteresowanie kursami na prawo jazdy wśród młodych ludzi?
  3. Czy kierowanie pojazdem mechanicznym, które subiektywnie dla młodych ludzi wiąże się ze stresem, niebezpieczeństwem, zanieczyszczeniem środowiska jest wyzwaniem, które warto podjąć?
  4. Czy popularność coraz szerszej gamy urządzeń transportu osobistego i wojna wypowiedziana im przez starsze pokolenia jest konkurencją dla tradycyjnego prawa jazdy?
  5. A często archaiczne i niezrozumiałe dla młodych ludzi programy nauczania?
  6. Jak na decyzje przyszłych kierowców wpływają astronomiczne ceny samochodów? Coraz częściej słychać: po co mam robić prawo jazdy, skoro nigdy nie będzie mnie stać na samochód…

Zapraszamy na program Porozmawiajmy o Branży, 18 maja o godzinie 20:30.