Czy kuratoria odrzucają wnioski?

  • Do redakcji szkola-jazdy.pl trafiły informacje o odmowie udzielenia akredytacji kilku ośrodkom Super OSK w różnych regionach Polski.
  • Ewentualne zmniejszenie ilości Super OSK w poszczególnych częściach kraju to ogromny problem także dla innych szkół jazdy, które np. muszą wysłać swoich pracowników na coroczne warsztaty instruktorskie.

Według naszych informacji niektóre kuratoria oświaty deklarują, że przedłużenie akredytacji to tylko formalność, inne z kolei odrzucają wnioski. Gościem programu Porozmawiajmy o Branży był Michał Łydka, radca prawny.

„Stowarzyszeniu Kierowca.pl znany jest ten problem, ponieważ z dwóch niezależnych źródeł doszły do nas informacje podobne informacje. Decyzje kuratoriów oparte są na twierdzeniu, że nie ma podstawy prawnej do tego aby udzielać jakiejkolwiek akredytacji ośrodkom szkolenia kierowców, nawet tym „Super”. Zacząłem się przyglądać zapisom prawa oświatowego mówiącym o tym, kto może uzyskać akredytację, o której mowa w artykule 118, bo do tej akredytacji odsyła ustawa o kierujących pojazdami. Po kilkukrotnych przeanalizowaniu zapisów, jestem przekonany, że takie podejście jest co najmniej nieprawidłowe”.