Serwis Onet przytacza badani, które zostały wykonane przez grupę ProfiAuto, dotyczące jazdy na suwak.
Okazuje się, że w przypadku nowych przepisów jedynie połowa kierowców stosuje się do zasad "jazdy na suwak". Najchętniej wpuszczamy autobusy, najmniej chętnie kierowców samochodów...luksusowych i ciężarówek.Wynika to z uprzedzeń wobec wyżej wskazanych, które przekładają się na decyzje w ruchu drogowym.

Jednak problemy ze stosowaniem nowych przepisów mają także kierowcy uprzywilejowani – nie korzystają w pełni ze swojego pasa ruchu przed zmianą na inny, jak również zapominają o zachowaniu ostrożności i wjeżdżają ze zbyt duża prędkością.
Redakcja ma nadzieje, że następne zmiany będą wprowadzane na zasadach modelu duńskiego!
Witek Bąk felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0