A co znajduje się w środku? Przeczytajcie sami!

Temat numeru: Co niesie nowelizacja?


Radosław Biernat przygląda się rezultatom trwających przez ostatnie miesiące prac legislacyjnych nad nowelizacją ustawy kierujących pojazdami. Znamy już bowiem finalny kształt ustawy. Jeśli ktoś nie oswoił się jeszcze do końca z obowiązującymi przepisami, to dobrze się składa, bo zmieni się naprawdę sporo…


Ekojazda na egzamin


Na początku maja Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju opublikowało projekt zmiany jednego z rozporządzeń, tak żeby umożliwić ocenianie na egzaminie państwowym umiejętności ekojazdy. Nowe przepisy mają wejść w życie 1 stycznia 2015 roku.


Etyka zawodowa to podstawa!


O Kodeksie Etycznym Instruktora Nauki Jazdy, nowych przepisach i przyszłości Polskiej Federacji Stowarzyszeń Szkół Kierowców rozmawiamy z prezesem Krzysztofem Bandosem.


Polskie bariery w drodze do prawa jazdy kategorii B


W kolejnym liście do redakcji chciałbym przedstawić kandydatom na kierowcę kolejne elementy, które mają wpływ na możliwie skuteczne szkolenie - pisze Wiesław Lustyk, instruktor z Poznania.


Powstrzymaj pijanego kierowcę!


Jak pokazują badania przeprowadzone na zlecenie Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, aż 35 procent Polaków jest świadkiem prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu. Często w ogóle na ten fakt nie reaguje. Właśnie dlatego rozpoczęła się ogólnopolska kampania „Powstrzymaj pijanego kierowcę”.


Błyskawicznie stracisz prawko za prędkość


Przekroczyłeś prędkość o 50 km/h? Policja zabierze ci prawo jazdy na miejscu.


Trochę lepsza... elka


Wiele osób przygotowuje się do egzaminu na prawo jazdy za kierownicą skody fabii. Siłą rzeczy model jest brany pod uwagę podczas poszukiwania pierwszego auta. Nie każdy pamięta, że fabia doczekała się bliźniaczej konstrukcji, która wygląda atrakcyjnej i jest przyjemniejsza w prowadzeniu -przypomina Łukasz Szewczyk.


Święta, święta i po świętach


9 kwietnia minister Rynasiewicz obiecał, że po świętach resort przedstawi gotowe propozycje kierunków, w których powinno pójść szkolenie i egzaminowanie, aby lepiej służyły bezpieczeństwu ruchu drogowego niż dotychczasowy system, niesprawdzający się i będący w nieodwracalnej zapaści - pisze swoim kolejnym felietonie Eugeniusz Kubiś.


Ekonomiczne prawa


Czy w czasach kryzysu można jeszcze zarobić? - zastanawia się Paweł Żuraw.


Kabriolety dla początkujących


Radość z jazdy autem bez dachu nie jest zarezerwowana dla najbardziej zamożnych. Wśród używanych kabrioletów każdy znajdzie coś dla siebie. Prezentujemy trzy modele, które są tanie w zakupie oraz późniejszym utrzymaniu.


Lubię samotność za kółkiem


- Jadąc samotnie stapiam się medytacyjnie z maszyną i stanowimy jedność - tak o swojej miłości do samochodów mówi nam znana z Kabaretu Olgi Lipińskiej aktorka Bella Olejnik.


Nie zaparkujesz na kartę dziadka


Od 1 lipca 2014 roku wejdzie w życie nowelizacja ustawy Prawo o ruchu drogowym. Dotyczyć ona będzie uprawnień oraz obowiązków związanych z kartami parkingowymi przyznawanymi osobom niepełnosprawnym.


Kulturalny kierowca pilnie poszukiwany!


Tym razem o (niestety) mniejszości na naszych drogach pisze Albin Sieczkowski.


Od Patent-Motorwagen Karla Benza po mercedesa coupé klasy S


Kto wie, jak potoczyłaby się historia motoryzacji, gdyby nie pewna kobieta z dobrego domu o imieniu Berta, która 126 lat temu wybrała się w podróż „pojazdem bez koni, co pędził jak wiatr”, napędzanym silnikiem spalinowym - zastanawia się Marek Wierzchowski.


Jazdę ambulansem poćwiczysz na symulatorze


Od marca Laboratorium Symulacji Medycznych w Suwałkach dysponuje symulatorem ambulansu. Jest to jedyne tego typu urządzenie w Europie.


Zmiany - nie zawsze na lepsze


W ostatnim okresie posłowie znaczną część swych zdolności intelektualnych poświęcają wszelkiego rodzaju propozycjom dotyczącym zagadnieniom związanym z prawem jazdy. Czy ma to być zadośćuczynienie za spadek zainteresowania uzyskiwaniem prawa jazdy po zmianach wprowadzonych ustawą o kierujących? - pyta Marek Rupental.


Bezpieczny kask motocyklowy - co to znaczy?


W tym artykule przeanalizujemy proces badania kasków motocyklowych pod względem bezpieczeństwa - pisze Marek Kukawka.


Eco-driving to stan umysłu


W kolejnej części naszego minicyklu chciałbym udowodnić, że ekojazda to nie tylko schematy postępowania, reguły i górnolotne stwierdzenia - pisze Adam Knietowski.


Właściciel zniknął, kursanci na lodzie


Wejherowska autoszkoła The Best of L’s, reklamująca się jako najlepsza w mieście, jest zamknięta na głucho, a z jej właścicielem nie ma kontaktu. Nie lada problem mają kursanci, którzy nie ukończyli szkolenia. Czują się rozgoryczeni i oszukani.


Prawie jak OSK


Od stycznia 2013 roku nie ma obowiązku umieszczania na samochodzie szkoleniowym informacji o nazwie szkoły, jej adresie. Większość szkół jazdy w Poznaniu pozdejmowała naklejki i magnesy ze swoich samochodów. Zastanawiam się, co skłoniło ich właścicieli do takiej decyzji? - pisze Paweł Zygmunt.


Szkolenie w Belgii


Jak wygląda szkolenie kierowców w Belgii? Podczas mojej podróży tam udało mi się porozmawiać z Concettą d’Eletto, prezesem organizacji podobnej pod względem organizacyjnym do naszej PFSSK - FAA (Federation des Auto-Ecole Agréées ASBL) - pisze Wojciech Szemetyłło.

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0